úterý 16. srpna 2011

Evropští dobrovolníci ve Střílkách


Ve dnech 17. až 30. 7. 2011 proběhl v ášramu ve Střílkách mezinárodní workcamp, kam přijeli dobrovolníci v rámci projektu organizace INEX SDA.
Tento rok se sešli dobrovolníci z Francie, Polska, Slovenska a Španělska, kteří se rozhodli dva týdny svých prázdnin věnovat dobrovolnické práci v Čechách. Měli tak možnost pomáhat na zahradě především se sklízením ovoce a zeleniny, za deštivého počasí pak v kuchyni při přípravě zeleniny, v lasírně při výrobě pečiva a také při úklidu zámku.
Bylo velmi zajímavé se ve volném čase účastnit některých seminářů a zkusit ranní cvičení jógy nebo se dozvědět více o systému Jóga v denním životě na večerním satsangu.

O víkendu měli dobrovolníci možnost navštívit okolí Střílek - hrad Cimburk u Koryčan, ale také město Kroměříž, kde je krásný zámecký areál.

Myslím, že pro nás všechny to byly krásně strávené dva týdny. Poznali jsme spoustu zajímavých lidí a hodně nového jsme se i dozvěděli jak o činnosti ášramu, tak i více o systému Jóga v denním životě. Chtěli bychom tímto poděkovat Markétě a dalším stálým obyvatelům ášramu.

Za dobrovolníky

Iveta Nyplová (vedoucí)
 
Více info k dalším workcampům najdete na web. stránkách www.inexsda.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat