sobota 29. ledna 2011

v ášramu to žije i v zimě

Po menší odmlce se opět ozýváme z ášramu ze Střílek. Od posledního příspěvku jsme nasbírali hodně fotografií i dojmů, o něž bychom se s vámi chtěli rozdělit.


Vánoce a Silvestr
Přípravy na Vánoce probíhaly na zámku stejně jako všude jinde - sháněli jsme dárečky, oprašovali zapomenuté koledy a hlavně pekli cukroví.
Lahodné, křehoučké kousky vznikaly v lasírně, odkud se libá vůně linula přes celé nádvoří. Pečení cukroví se ujal náš zahradnický tým. A šlo jim to opravdu znamenitě. Dosvědčíme to my všichni ostatní, kteří jsme pravidelně chodili "kontrolovat" kvalitu ;-)


Co se týče rozmanitosti druhů, nepouštěli jsme se do rozsáhlých akcí. Dohnali jsme to však na kvantitě :-).


Na Vánoce jsme se téměř všichni rozjeli domů k příbuzným. Ale už na Silvestra jsme byli všichni zpět, abychom příchod nového roku přivítali spolu, "po našemu" - satsangem, bhadžany, modlitbou a novými předsevzetími.
Programy v lednu
Budoucí cvičitelé s plněním svého novoročního předsevzetí stát se kvalitním cvičitelem Systému JDŽ nikterak neotáleli - o víkendu 14.-16. 1. 2011 přijeli do Střílek na druhý z cvičitelských seminářů. Pilně cvičili a poslouchali přednášky. V únoru je čeká ještě jeden seminář a v březnu pak závěrečné zkoušky.


Zima se svým mrazivým počasím, které drží člověka doma v teple, nabádá k rozjímání. My ve Střílkách jsme o víkendu 21.-23. 1. 2011 rozjímali nad Védami. Sádhví Párvatí nám svými poutavými přednáškami dala hned několik podnětů k zamyšlení.


Hromadná karmajóga v ášramu
Když zrovna neprobíhá žádný program, věnujeme se činnostem, na které jindy není moc času. Například podlaha v jídelně potřebovala pořádně vydrhnout.... 


Ani ne za hodinku byla podlaha jako nová...

Žádné komentáře:

Okomentovat