pátek 3. září 2010

Vaření a koření

V sobotu 28. 8. 2010 se v ášramové kuchyni kouzlilo. Pan Malhotra, indický kuchař a obchodník s kořením, nám předával své znalosti a zkušenosti. Zájemců o kurz se sešlo tolik, že jsme se málem nevešli do kuchyně.


Informací bylo opravdu hodně. Pečlivě jsme si všechno zapisovali, aby nám nuteklo ani slovíčko.


A pak honem do zástěr a načistit zeleninu, aby bylo z čeho vařit. Nakrmit všechny účastníky kurzu a karmajogíny není jen tak. Naštěstí nám šla práce pěkně od ruky, měli jsme hotovo za chviličku.


 Pan Malhotra nám vysvětlil, jak je důležité používat kvalitní suroviny a že každá potravina má svůj způsob přípravy. Výslednou chuť ovlivní zdánlivé maličkosti - délka vaření i doba, kdy do pokrmu přidáte koření.

 
Mluvil česky a přestože čeština není jeho mateřštinou, byl jeho výklad nejen výborně srozumitelný ale také velmi poutavý a vtipný. 


 Na závěr bylo potřeba sníst všechno, co jsme uvařili :-) Na výborném menu jsme si báječně pochutnali.
Další pokračování kurzu vařeni s panem Malhotrou si určitě nenecháme ujít. 

Reakce účastníků:
Ve Střílkách jsme strávili opravdu inspirující den. Bylo vidět, že pan Malhotra vaří s láskou a znalostí věci. Ostatně má v Praze obchod, ve kterém nabízí produkty pro přípravu indické kuchyně, jako jsou kari pasty, čili papričky, rýže a cukrovinky. Přímo na kurzu byla možnost ochutnat, ovonět a zakoupit různé druhy koření. Další potraviny potřebné pro vaření po indicku jsme sehnali v dobře zásobeném stříleckém obchůdku. Na jídlech, která jsme v průběhu dne uvařili, jsme si opravdu pochutnali a odnesli si spoustu nápadů, jak zlepšit a ozvláštnit domácí vaření.

Žádné komentáře:

Okomentovat