středa 25. srpna 2010

Jógové prázdniny pro děti s rodiči

Mysleli jsme, že ve Střílkách prožijeme obyčejný prázdninový týden, že budeme malovat a chodit do lesa a dělat všechny ty obvyklé letní věci. Ale ukázalo, že se pobyt proměnil v jedno velké dobrodružství.
Všechno to začalo tím, když nám Dáša řekla, že někde v okolí zámku je ukrytý pohár přátelství. Ihned jsme se vydali za vševědoucím poustevníkem.


 Ten nám řekl, že pohár přátelství se nikdy neobjeví jednotlivci, ale že o jeho nalezení se musí zasloužit celá skupina. Jeho získání nebude snadné, a proto si při jeho hledání budeme muset všichni navzájem pomáhat. Dal nám také mapu, podle které jsme se vydali pohár hledat.Na cestu bylo potřeba vyrobit si spoustu nezbytností, a tak jsme malovali, šili a vyráběli. Práce vyžadovala soustředění a tu a tam i pomoc rodičů.

 
Občas jsme si od vší té práce museli odpočinout a věnovat se také jiným, velmi oblíbeným činnostem - hra na schovávanou, stavění pískových hradů nebo třeba skákání přes obří švihadlo.


Při našem putování za pohárem přátelství jsme museli zvládnout výstup na nejvyšší vrcholek v okolí - rozhlednu Brdo. Cesta to byla náročná. My děti jsme ji zvládly vcelku snadno, ale rodiče byli ke konci úplně vyčerpaní.Největším dobrodružstvím byl jednodenní výlet. Na pořadu dne byly tři body: jízda drezínou, prohlídka zámku v Miloticích (ale pozor V DOBOVÝCH KOSTÝMECH) a plavba po Baťově kanálu.Drezínu jsme zvládli na jedničku. V milotickém zámku nás oblékli do kostýmů, jako mávnutím kouzelného proutku se z nás staly princezny a princové. Posuďte sami, že nám to sluší znamenitě?O tom, že se plavba po Baťově kanálu promění v záchranu královnina tajemství, jsme neměli ani potuchy. Vlídná královna nám svěřila své tajemství. Po cestě pohádkovou krajinou, na níž jsme potkávali pohádkové bytosti, se ale zničehožnic objevili praví piráti. Mávali nám před nosem bambitkami a chtěli znát královnino tajemství.Všechno ale nakonec dobře dopadlo. Pohár přátelství jsme našli a navíc prožili krásný, prázdninový týden.

Žádné komentáře:

Okomentovat