pátek 4. června 2010

Škola v přírodě

Léto jsem si vždycky spojovala se sluníčkem, koupáním, jahodovou zmrzlinou a dětmi. Ledva sluníčko ohřeje vzduch natolik, že se dá jíst jahodová zmrzlina, přijedou. První letošní velká předletní akce s dětmi proběhla od neděle 23. do soboty 29. května. Přijelo 25 dětí ze 3. třídy základní školy T.G.M. z Blanska.
Program měly pestrý – dopoledne s nepříliš oblíbenou matematikou vystřídalo odpoledne a večer plný her a tvořivé činnosti. Děti si vyzkoušely aranžovat suché květy, úplně samy si ušily, nabatikovaly a pohankovými slupkami naplnily polštářky. Vyráběly padáky a jiné užitečné předměty potřebné k přežití ve volné přírodě, což bylo velmi potřeba, neb je ke konci pobytu čekala dobrodružná lesní túra ke studánce, kde si jako správní zálesáci uvařily oběd přímo na ohni.

 

Na jedno dopoledne se děti proměnily v kovboje a kovbojky. V hipocentru v nedalekých Koryčanech se naučily házet lasem a podívaly se na svět z koňského hřbetu.


Exkurze na stříleckém hřbitově a zejména prohlídka krypty byla maličko strašidelná, ale všechny to zvládly na jedničku.


Podívaly se také na zámeckou věž a zkusily pochopit složitý mechanismus hodinového stroje, ale nakonec to musely vzdát. Snad příště, až budou mít i fyziku…Na rozloučenou čekala děti stezka odvahy. Po dvojicích musely projít setmělým parkem a najít hodnou kněžnu Bety. A nebyl to úkol snadný! Na cestě hlídali kněžnu její strážci a nikoho nechtěli pustit dál.  Protože ale děti splnily všechny úkoly, do cíle se nakonec dostaly.
Žádné komentáře:

Okomentovat