pátek 30. října 2009

Praha přebírá štafetu ve Střílkách

Svámídží v létě požádal pražské sdružení JDŽ, aby si pronajalo ášram ve Střílkách a zajišťovalo jeho organizaci. Je to pro nás veliký úkol, který chápeme jako příležitost pro celé Česko a Slovensko, potažmo celou Evropu, abychom všichni společně pokračovali v budování ášramu podle Svámídžího vize.

Máme spoustu úkolů: zvýšit kapacitu a standard ášramového ubytování, celkově zpříjemnit pobyt žáků i veřejnosti po celý rok, opravit zámek, dokončit Gangu a začít stavět nový Sangam. Hlavním cílem je samozřejmě pokračovat ve vytváření takových podmínek, aby se v ášramu všichni jeho obyvatelé i návštěvníci cítili dobře, a které podpoří jejich duchovní rozvoj.

Úkolů je hodně, a proto oceníme jakoukoliv formu podpory. Budeme vděčni za všechny nápady, jak zlepšit fungování ášramu (pište nám je prosím na vybor.praha(zavináč)gmail.com, první nápady, které jsme zatím nashromáždili, najdete pro inspiraci níže).

Budeme vděčni za tělesnou, duševní i duchovní podporu při uvádění těchto nápadů v praxi. A v neposlední řadě přivítáme jakoukoliv materiální (finanční i věcnou) podporu ášramu. Pomohou nám samozřejmě také pravidelné dárcovské platby i v malých částkách.

Jen pro základní představu: roční náklady na provoz ášramu představují několik milionů korun, dokončení čističky spolkne cca 2 miliony, dokončení Gangy, včetně vybavení, bude vyžadovat další 2 miliony. Konkrétní plánované projekty v ášramu včetně hrubého odhadu nákladů a bankovní spojení k jednotlivým projektům naleznete na webové stránce http://joga.cz/strilky/jakpomoci/.

Věříme, že se nám všem společně podaří naplňovat poslání ášramu jako duchovního centra plného porozumění a harmonie.

Sádhví Párvatí, Roman Fuksa, Vasant a Ganga Němečkovi, Jana Procházková, Monika Podsedníková, Petra Vlčková a Honza Lajka

Žádné komentáře:

Okomentovat